ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
10.09.2020r. 09:28

Jesteśmy w wyjątkowym momencie umożliwiającym zaprojektowanie i wdrożenie nowego ładu w polskiej energetyce, który nie tylko odpowiadałby na strukturalne i bieżące problemy spółek Skarbu Państwa z aktywami węglowymi, ale też umożliwiałby ich pełne zaangażowanie w tworzenie nowego, zeroemisyjnego systemu energetycznego w Polsce i poza jej granicami - czytamy w najnowszym opracowania autorstwa Macieja Bukowskiego oraz Aleksandra Śniegockiego z Instytutu WiseEuropa.
10.09.2020r. 05:28

"Na dzisiaj, zsumowanie wszystkich kapitalizacji wynosi 60 mld zł. Traktujemy to jako punkt startu. Żeby kapitalizacja była dużo większa, powinna wynikać z tego, że będziemy realizować szeroko rozumiany program synergiczny" - powiedział Robert Śleszyński, dyrektor wykonawczy ds. inwestycji kapitałowych w PKN Orlen podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

09.09.2020r. 06:56

Buduję koncern multienergetyczny, na transformacji chcemy robić też biznes - powiedział w opublikowanej w środę rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
08.09.2020r. 17:23

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, przedstawiciele PGNiG i Lotosu przekonywali, że przejęcie tych spółek przez Orlen zwiększy ich potencjał inwestycyjny w sektorze gazów alternatywnych: wodoru, biogazu, LNG i CNG. Nie zgadza się z nimi BP Polska - informuje "BiznesAlert.pl".
08.09.2020r. 09:45

Poprzez swoją spółkę zależną Veolia Ceska Republika Veolia podpisała umowę przejęcia Pražská Teplárenská (PT), spółki zależnej czeskiej spółki Energetický a Průmyslový Holding a.s, która zarządza siecią ciepłowniczą na prawym brzegu Pragi.
06.09.2020r. 14:45

Premier Mateusz Morawiecki powołał wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia na pełnomocnika rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Informację przekazał w niedzielę na Twitterze Soboń.
04.09.2020r. 05:20

"Dywidendę wypłacamy nieprzerwanie od 2013 r. i wsłuchujemy się w opinie akcjonariuszy w tej kwestii. Przedstawimy więc szczegółowe zasady, według których koncern będzie dzielił się zyskiem" - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu".
03.09.2020r. 06:21

"Europejski Zielony Ład nie jest ani zbyt łagodny ani zbyt radykalny, pod warunkiem, że patrzymy na przemiany holistycznie, bo one dotyczą nie sektora energii tylko całej gospodarki" - powiedział dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen podczas panelu poświęconemu Zielonemu Ładowi jako strategii wzrostu gospodarczego na XII. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

27.08.2020r. 05:05

Grupy energetyczne już w przyszłym roku mogą pozbyć się udziałów w spółce, która od 2010 r. zajmuje się projektem atomowym. Bezpośredni nadzór nad ogromną inwestycją przejmie państwo - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
26.08.2020r. 08:43

Fuzja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z PKN Orlen zapewni Polsce silną i konkurencyjną pozycję na rynku europejskim, międzynarodowym - ocenił w środę prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Jak dodał, Polska potrzebuje firm, które będą miały znacznie większą łatwość sięgania po środki finansowe i realizacji potężnych inwestycji.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE