ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończenie negocjacji ws. sprzedaży Tauron Ciepło
29.01.2021r. 17:33

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Negocjacje w sprawie sprzedaży Tauron Ciepło zostały zakończone. PGNiG odstąpił od prowadzonych od czerwca 2020 r. negocjacji.
"Otrzymaliśmy dziś informację, że PGNiG postanowił odstąpić od negocjacji, co przekłada się na formalne zakończenie tego procesu. Nie możemy sobie pozwolić na wydłużanie okresu niepewności i braku stabilności w tym obszarze. Nasza spółka ciepłownicza potrzebuje energicznych działań i podejmowania strategicznych decyzji na dynamicznie zmieniającym się rynku. Dla segmentu ciepłowniczego będziemy poszukiwać optymalnego modelu funkcjonowania z uwzględnieniem istotnych zmian makroekonomicznych i regulacyjnych" - tłumaczy Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem w Tauron Polska Energia

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej ma duży wpływ na ograniczenie smogu w regionie. W 2020 r. Tauron Ciepło zrealizował inwestycje umożliwiające przyłączenie nowych odbiorców wykorzystujących łącznie ok. 30 MW mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu np. 10 tys. mieszkań.
Tauron Ciepło jest największym dostawcą ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej i jedną z największych spółek ciepłowniczych w Polsce. W skład spółki wchodzą: Zakład Wytwarzania Katowice, Zakład Wytwarzania Tychy, Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała oraz Obszar Ciepłowni Lokalnych. Łączna moc cieplna zainstalowana zakładów wytwórczych, wchodzących w skład Tauron Ciepło - pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych - wynosi 1170 MW.

Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie Tauron Ciepło wynosi ok. 1000 km. Poprzez prawie 4 tys. węzłów cieplnych spółka dostarcza ciepło do 250 tys. gospodarstw domowych, czyli ok. 800 tys. mieszkańców.
Tauron Ciepło obsługuje łącznie prawie 4 tys. klientów (spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp.), ogrzewa blisko 9 tys. budynków w aglomeracji.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Darek 29.01.2021r. 20:48
Ktoś z czytelników ma sprawną szklaną kulę i jest w stanie przewidzieć dalsze losy segmentu ciepła w Tauronie? Ktoś to w ogóle przejmie, albo będzie musiał przejąć (np. PGE w ramach decyzji politycznej)? Niestety moja szklana kula się popsuła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE