ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KNF zawiesiła postępowania w sprawie wycofania akcji Energi z GPW
20.01.2021r. 12:00

Energa poinformowała w dzisiejszym komunikacie o zawieszeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia zezwolenia na wycofanie akcji spółki obrotu na rynku regulowanym.
Z komunikatu Energi wynika, ze spółka otrzymała postanowienie Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 15 stycznia br. o zawieszeniu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia zezwolenia na wycofanie 269 139 114 akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym.

Podstawą ww. zawieszenia są pozwy, o których spółka informowała w grudniu 2020 r.
W uzasadnieniu postanowienia KNF powoła się na art. 97 § 1 pkt 4 kodeksu postępowania administracyjnego jako podstawę prawną zawieszenia postępowania oraz wskazała, że rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od wcześniejszego rozstrzygnięcia zagadnienia wstępnego przez sąd. Wskazany zapis k.p.a mówi, że organ administracji publicznej zawiesza postępowanie, gdy rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od uprzedniego rozstrzygnięcia zagadnienia wstępnego przez inny organ lub sąd.

Przypominamy, że Sąd Okręgowy w Gdańsku wstrzymał wykonanie uchwały walnego zgromadzenia Energi dotyczącej wycofania z obrotu giełdowego i o udzielił akcjonariuszom i zabezpieczenia roszczenia o stwierdzenie nieważności lub uchylenie uchwały NWZA z 29 października 2020 r. w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu. Skutkiem wydania postanowienia jest wstrzymanie wykonalności uchwały na czas trwania postępowania sądowego - informowała Energa. Spółka podkreślała, również nie zgadza się z postanowieniem gdańskiego sądu w całości, a po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem podejmie stosowne kroki prawne w celu jego zmiany.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Analityk 20.01.2021r. 22:18
Aktualny większościowy akcjonariusz Grupy ENERGA SA, ma okazję do zrewidowania celowości wycofania spółki energetycznej z GPW. Dlaczego? Patrz zagraniczne koncerny energetyczne i paliwowe na giełdach. ENERGA SA powinna poprzez Giełdę wygenerować część funduszy na budowę morskich elektrowni wiatrowych na co najmniej 5-10 GW przy zachowaniu 51% liczby głosów większościowego akcjonariusza aby zabezpieczyć się przed wrogim przejęciem ENERGA SA. Cena giełdowa ENERGA SA jest poważnie zaniżona gdyż akcja księgowo to 10,80 zł a wycena rynkowa była do 27 zł/akcja.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE