ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Soboń: Plan przeniesienia aktywów węglowych do osobnego państwowego podmiotu ma nie obejmować Bogdanki
21.12.2020r. 12:16

Plan przeniesienia aktywów węglowych do osobnego państwowego podmiotu ma nie obejmować Bogdanki - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Wiceminister pytany, czy plan przeniesienia aktywów węglowych do osobnego państwowego podmiotu obejmie także Bogdankę odpowiedział, że obecnie trwają rozmowy z doradcą nad wydzieleniem aktywów węglowych do odrębnego podmiotu.

"Zastanawiamy się nad jednym podmiotem, ale nie wykluczamy, że będą inne scenariusze. Analogicznie do spółek górniczych, w naszych spółkach energetycznych - PGE, Enea oraz Tauron - prowadzimy dialog ze stroną społeczną i chcielibyśmy (...) w styczniu przyjść do strony społecznej z pierwszymi propozycjami, aby w lutym pokazać propozycje i w marcu przyjąć strategię przez Radę Ministrów" - powiedział Soboń.
"Nie planuję w żadnym wariancie, aby Lubelski Węgiel Bogdanka stał się częścią podmiotu jakim ma być umownie, roboczo nazwana NABE - Narodowa Agencja Bezpieczeńtwa Energetycznego. Bogdanka musi iść własną rynkową, giełdową drogą. W jaki sposób - będziemy z zarządami Enei i Bogdanki pracowali. To jedno z kluczowych wyzwań, jakie przed Bogdanką stoją" - dodał.

Niedawno Soboń zapowiadał, że w marcu przyszłego roku resort aktywów państwowych planuje ogłoszenie strategii transformacji, czyli separacji węglowych aktywów wytwórczych grup energetycznych do odrębnego podmiotu bądź podmiotów.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: wojtek 21.12.2020r. 20:23
Jeszcze by tego brakowało, to był by nóż w plecy dla Bogdanki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE