ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ otrzymał 14 deklaracji zainteresowania aktywami w Polsce
10.11.2020r. 08:26

Grupa CEZ otrzymała do 29 września 14 deklaracji zainteresowania aktywami w Polsce od potencjalnych inwestorów. Termin na złożenie ofert wstępnych mija 7 grudnia - podał CEZ w prezentacji.
W połowie września CEZ zaprosił do składania deklaracji zainteresowania uczestnictwem (listu intencyjnego) w procesie zakupu polskich aktywów grupy. Chce sprzedać CEZ Skawina, CEZ Chorzów, CEZ Produkty Energetyczne Polska oraz CEZ Polska.

Jak podał CEZ we wtorkowej prezentacji, w październiku ruszyła pierwsza runda procesu sprzedaży, która zakończy się złożeniem ofert wstępnych. Termin na złożenie ofert wstępnych mija 7 grudnia.

CEZ poinformował ponadto, że trwa sprzedaż projektów wiatrowych w Polsce. Do sprzedaży projektów Krasin i Sakówko doszło w drugim kwartale. Pozostałe cztery projekty spółka chce sprzedać do końca tego roku.
W opublikowanej w maju 2019 r. strategii CEZ zakładał większą koncentrację na rynku krajowym. Informował, że chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach.

Zainteresowanie zakupem części aktywów CEZ wyraziła grupa PGE.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Fun 10.11.2020r. 09:39
W Polsce farmy wiatrowe mają słabe perspektywy?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 10-11-2020r. 10:58 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE