ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings ogłoszą wezwanie na 100 proc. akcji Polenergii
04.11.2020r. 01:14

Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings ogłoszą 6 listopada wezwanie na 100 proc. akcji Polenergii, po 47 zł za akcję - poinformowała Polenergia w komunikacie. Celem wezwania jest wycofanie spółki z giełdy.
Wezwanie zostanie ogłoszone 6 listopada po przekazaniu przez Polenergię skonsolidowanego raportu kwartalnego za trzeci kwartał 2020 r.

Wszystkie akcje będące przedmiotem wezwania zostaną nabyte przez BIF IV Europe Holdings. Mansa Investments nie złoży zapisu w wezwaniu na sprzedaż jakichkolwiek posiadanych przez siebie akcji.

Zakończenie wezwania będzie uzależnione od spełnienia kilku warunków, w tym uzyskania zgody na koncentrację, przystąpienia spółki do umowy akcjonariuszy (z zastrzeżeniem, że nastąpi to tylko w przypadku, gdy liczba akcji, na które złożono zapisy w wezwaniu pozwoli Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings posiadać łącznie akcje reprezentujące co najmniej 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) oraz podjęcia przez radę nadzorczą uchwały w sprawie powołania osoby wyznaczonej przez BIF IV do rady do indywidualnego wykonywania czynności nadzorczych.

Celem wezwania jest wycofanie akcji Polenergii z obrotu na GPW. W zależności od wyniku wezwania wycofanie akcji z obrotu może być poprzedzone przymusowym wykupem.

Po wycofaniu spółki z giełdy jej kapitał zakładowy zostanie podwyższony w drodze emisji nowych akcji, które będą obejmowane wyłącznie przez Mansa Investments (lub jej podmiot powiązany). Łączna cena emisyjna nowych akcji wyniesie 25,10 zł i będzie równa łącznej kwocie pozostających do spłaty należności Mansa Investments z tytułu pożyczek akcjonariuszy udzielonych spółkom projektowym w celu sfinansowania rozwoju istniejących projektów lądowych farm wiatrowych.
Po rozliczeniu wezwania Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings, który jest podmiotem powiązanym z Brookfield Renewable Partners LP, będą sprawować wspólną kontrolę nad spółką.

Strony zobowiązały się do dalszego wspierania bieżącego rozwoju i wzrostu Polenergii jako wiodącej na rynku prywatnej spółki energetycznej w Polsce, zgodnie z obowiązującą Strategią Grupy Polenergia na lata 2020-2024. W związku z tym BIF IV zobowiązał się do dokonania w ciągu najbliższych dwóch lat, bezpośrednio po wycofaniu akcji spółki z obrotu, wpłat kapitałowych w łącznej wysokości 150 mln euro. Cena emisyjna jednej akcji w ramach powyższych emisji będzie wynosiła 43,00 zł każda.

Strony określiły też politykę dystrybucji zysków, która ma być stosowana przez spółkę po rozliczeniu wezwania, zgodnie z którą w odniesieniu do zysków wygenerowanych w latach 2020-2024 wypłaty będą ograniczone (o ile wystąpią), a w odniesieniu do zysków wygenerowanych w roku 2025 i latach kolejnych, określone kwoty minimalne będą wypłacane (jeśli będzie to możliwe).

Na zamknięciu wtorkowej sesji kurs akcji Polenergii wyniósł 46,40 zł. Przez ostatnie trzy miesiące akcje spółki poruszały się w przedziale od 42 do prawie 50 zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE