ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ČEZ rozpoczyna sprzedaż aktywów w Polsce
16.09.2020r. 06:10

CEZ ogłosił zaproszenie do składania listów intencyjnych w procesie zakupu polskich aktywów grupy. Po otrzymaniu pisemnych potwierdzeń zainteresowania inwestorów, zostanie wysłane zaproszenie do złożenia niewiążącej oferty.
W ramach nowej strategii grupy CEZ rozważa sprzedaż polskich aktywów obejmujących pięć polskich spółek: CEZ Skawina, CEZ Chorzów(w tym projekt CEZ Chorzów II), CEZ Produkty Energetyczne Polska i CEZ Polska. Najpierw nastąpi faza badania zainteresowania rynkowego, po której nastąpią dalsze fazy procesu sprzedaży. Proces jest realizowany dla ČEZ przez wyłącznego doradcę inwestycyjnego ING Bank.

Z ogłoszeń zamieszczonych w środowych wydaniach "Pulsu Biznesu" i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że termin przesłanie deklaracji zainteresowania uczestnictwem (listu intencyjnego) upływa 29 września 2020 r. o godzinie 12:00 CET.

W listopadzie 2019 r. grupa informowała, że prowadzi prace przygotowawcze do rozpoczęcia procesu sprzedaży aktywów w Polsce i do połowy 2020 roku planuje nawiązać kontakt z podmiotami potencjalnie zainteresowanymi ich kupnem.
Grupa spodziewała się wówczas, że niewiążące oferty zostaną złożone jesienią 2020 roku, a w 2021 roku zostanie podpisana umowa i transakcja zostanie sfinalizowana.

W opublikowanej w maju 2019 r. strategii CEZ zakładał większą koncentrację na rynku krajowym. Informował, że chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach.

KOMENTARZE ( 7 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eldo 16.09.2020r. 09:40
Kupi oczywiście jakiś państwowy podmiot...pytanie tylko po co? nie lepiej te pieniądze zainwestować w nowe bloki?... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 5 | Najnowsza odpowedź: 16-09-2020r. 21:36 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Polak 25.09.2020r. 10:55
Wydaje się że oczywistym zakupem aktywów CEZ jest PGNIG, pod warunkiem że będzie za przysłowiową złotówkę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE