ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron może sprzedać Tauron Ciepło na przełomie 2020/21
20.08.2020r. 14:19

Tauron może sprzedać udziały w spółce Tauron Ciepło na przełomie 2020 i 2021 roku, jeśli uzgodni z PGNiG warunki transakcji - poinformował wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
"Prowadzimy negocjacje z PGNiG. Przedłużyliśmy je mniej więcej do połowy września. Spodziewamy się, że jeśli uzgodnimy warunki transakcji i miałoby do transakcji dojść, to będzie ona miała miejsce na przełomie 2020 i 2021 roku. Ciężko przesądzać o wynikach rozmów" - powiedział Wadowski podczas konferencji dla inwestorów.

Poinformował, że wartość tych aktywów po odpisach to ok. 1,3 mld zł.

16 czerwca Tauron rozpoczął z PGNiG negocjacje umowy sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło w trybie wyłączności ustalonej na okres sześciu tygodni. Wyłączność przedłużono potem o osiem tygodni.
Spółka Tauron Ciepło prowadzi działalność związaną z wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą ciepła oraz wytwarzaniem energii elektrycznej.

Wiceprezes Tauronu pytany, czy grupa chce sprzedać udziały w elektrociepłowni Stalowa Wola, przypomniał, że taki zamiar znajduje się w strategii grupy Tauron z 2019 r.

"Podtrzymujemy strategię. Jeśli tylko będziemy prowadzić negocjacje bądź będziemy mieli zaawansowany proces sprzedaży, to będziemy informować" - powiedział Wadowski.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Akcjonariusz 20.08.2020r. 18:42
Aktywa które są doinwestowane i jako jedne z niewielu są zyskowne w wytwarzaniu są sprzedawane a Wydobycie i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 21-08-2020r. 08:55 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: janek 25.08.2020r. 13:41
A może tak sprzedać kopalnie co ???????
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE