ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAP: dalsze rozmowy o górnictwie w przyszłym tygodniu i z udziałem energetyki
11.08.2020r. 19:09

Strony rozmów o przyszłości sektora górniczego uzgodniły we wtorek, że dalsze rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu w Katowicach, dodatkowo z udziałem przedstawicieli sektora energetycznego - poinformowało we wtorek Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Jak podało MAP, we wtorkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele branżowych związków zawodowych górnictwa oraz strona rządowa. Oprócz szefa MAP obecni byli: minister klimatu Michał Kurtyka i pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, udział strony społecznej ograniczono do 12 przedstawicieli największych central związkowych. Spotkanie trwało blisko pięć godzin.

Podczas spotkania przedstawione zostały uwarunkowania dotyczące rynku energetycznego oraz wyzwania w zakresie polityki klimatycznej Unii Europejskiej - poinformowało też ministerstwo aktywów.

"Mam nadzieję, że jesteśmy krok bliżej do opracowania realnego planu działań, opartego na twardych przesłankach ekonomicznych. Powinny one zapewnić branży górnictwa węgla kamiennego stabilizację ekonomiczną i podstawy funkcjonowania w kolejnych latach" - oświadczył cytowany przez resort minister aktywów Jacek Sasin.
"Rozmawiamy przede wszystkim o tym, jak ten sektor ma dalej funkcjonować i o tym, jak uratować spółki energetyczne w tej bliższej perspektywie, tego dotyczy ta rozmowa" - mówił wcześniej dziennikarzom, po wtorkowym spotkaniu w Warszawie Sasin.

Strona społeczna przedstawiła m.in. propozycje zmierzające do ograniczenia importu węgla i energii - poinformował z kolei szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

MAP przypomniało, że zespół do spraw transformacji górnictwa ma za zadanie wypracowanie szerokiego konsensusu społecznego dla koniecznych zmian w sektorze wydobywczym węgla kamiennego. Taki plan, z uwzględnieniem uwarunkowań sektora energetycznego, ma być opracowany do końca września.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Piotr von Wrocek 11.08.2020r. 22:00
oo w końcu pojawią się właściciele PGG
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Gospodarni Polacy XXI w 11.08.2020r. 23:19
Dla MAP i Strony społecznej górnictwa: Czasy kiedy dyktowano przez górnictwo co ma robić energetyka dawno minęły i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 12-08-2020r. 08:13 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 12.08.2020r. 12:56
Górnictwo głębinowe w europie jest nieopłacalne co już od dawna wiadomo i dlatego GB,Francja, Niemcy i inne kraje już... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: andrzej 12.08.2020r. 14:17
a może by tak multienergetyczny koncern przejął kopalnie i sprawa załatwiona
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: władek 12.08.2020r. 19:31
a może by tak ORLEN przejął górnictwo przy okazji przejęcia ENERGA, LOTOSU I PGNiG
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE