ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zamieszanie wokół planu dla PGG wpływa na notowania akcji PGE
28.07.2020r. 15:19

Kurs akcji Polskiej Grupy Energetycznej podczas wtorkowej sesji pogłębił spadki po tym, jak okazało się, że nie przedstawiono stronie społecznej planu naprawczego Polskiej Grupy Górniczej. Ok. godz. 14.40 akcje PGE taniały 4,5 proc.
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom przygotowany przez zarząd PGG program naprawczy dla pogrążonej w kryzysie Polskiej Grupy Górniczej, zakładający m.in. likwidację kopalń Ruda i Wujek oraz zmiany w wynagrodzeniach górników, formalnie nie został we wtorek przedstawiony związkowcom. Powodem był brak akceptacji, wyrażany w ostatnim czasie przez przedstawicieli związków w odniesieniu do nieoficjalnych informacji o zawartości programu.

Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że plan naprawczy dla PGG opracuje wspólny zespół, w skład którego wejdą przedstawiciele zarządu spółki, związkowcy i eksperci.
O godz. 14.40 kurs PGE, jednego ze współwłaścicieli PGG, spadał o 4,5 proc. Akcje Tauronu taniały 2,6 proc., Enei 3,2 proc., a Energi 0,5 proc.

W tym czasie WIG 20 zyskuje 0,04 proc., a WIG rośnie 0,3 proc.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE