ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przedłużenie okresu wyłączności negocjacyjnej w procesie sprzedaży Taurona Ciepło
28.07.2020r. 10:21

Okres wyłączności negocjacyjnej przyznanej Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu w procesie sprzedaży przez Taurona Polska Energia udziałów w spółce Tauron Ciepło został wydłużony - poinformowały spółki w komunikacie.
Zarząd Taurona Polska Energia 28 lipca 2020 r. podjął decyzję o przedłużeniu o osiem tygodni okresu wyłączności negocjacyjnej przyznanej Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A. w procesie sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło - czytamy w komunikacie Taurona.

Przypominamy, że 16 czerwca obie spółki poinformowały o rozpoczęciu negocjacje w trybie wyłączności, dotyczących kupna - sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Tauron Ciepło.

Firmy zapowiadały wówczas, że ginalizacja transakcji planowana jest na I kwartał 2021 roku i uzależniona jest od spełnienia istotnych warunków zawieszających, w tym uzyskania wymaganych zgód administracyjnych i korporacyjnych.
Tauron Ciepło prowadzi działalność związaną z wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą ciepła oraz wytwarzaniem energii elektrycznej.

PGNiG podawał, że zakup udziałów w spółce jest zgodny ze strategią grupy na lata 2017-2022 z perspektywą do 2026 roku w zakresie rozwoju PGNiG w obszarze energetyki i ciepłownictwa.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zainteresowany 28.07.2020r. 16:20
Dlaczego przesunięto?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE