ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obajtek: Grupa Energa pozostanie na Wybrzeżu
28.04.2020r. 10:07

Energa będzie firmą działającą na Wybrzeżu, podatki zostaną na Wybrzeżu - zapewnił we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, mówiąc o przejęciu przez płocki koncern Grupy Energa.
"Energa tylko i wyłącznie zmienia właściciela. Tu nie ma żadnych obaw. Ta fuzja jest ważna choćby po to, by przedłużyć funkcjonowanie Grupy Energa, by ją wzmocnić zdecydowanie" - powiedział w "Radiu Gdańsk" Obajtek.

Dodał, że Grupa Energa znana jest z "portfela, który ma największą ilość energii OZE".

"Chcąc dalej inwestować w niskoemisyjne źródła wytwarzania i zeroemisyjne źródła wytwarzania, musi mieć solidnego partnera biznesowego. Solidnego partnera, który posiada środki, by te inwestycje mogły być realizowane. Bez tych środków Grupa Energa nie będzie się rozwijała. Więc tak naprawdę Grupa Energa będzie wręcz wzmocniona" - wyjaśnił Obajtek.

Podkreślił, że dojdzie do modernizacji Grupy Energa.
"Musimy zintegrować Grupę Energa z Orlenem. Oprócz zatrudnienia i inwestycji, zobowiązaliśmy się do utrzymania polityki energetycznej państwa. My, jako Orlen, tę politykę utrzymamy, łącznie z zatrudnieniem. Na synergiach nigdy nie powinni cierpieć ludzie, którzy chcą pracować" - nadmienił prezes PKN Orlen.

Obajtek mówił, że proces przejmowania Grupy Energa przez PKN Orlen był skomplikowanym, ale bardzo szybkim procesem.

"Ten proces trwał ponad cztery miesiące. Zaczęło się od naszego wezwania do sprzedaży akcji Energi, które nastąpiło 5 grudnia (...) I do 30 kwietnia nastąpi nabycie i rozliczenie. Ten proces wymagał wielu zgód korporacyjnych i ten proces nadal będzie trwał. Bo ten proces nie jest tylko po to, żeby przejąć Grupę Energa, ale po to, żeby ją modernizować i optymalizować" - podkreślił Obajtek.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE