ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Emilewicz: Przejęcie dużej części spółek będzie zależne od decyzji rządu
23.04.2020r. 15:44 23.04.2020r. 07:58

Rząd planuje ograniczyć możliwość dokonywania przejęć polskich firm m.in w branży energetycznej, medycznej, żywnościowej i telekomunikacji - powiedziała w trakcie konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
"Tam (w projektowanej ustawie - PAP) mamy branże, które tradycyjnie rozpoznajemy jako spółki strategiczne, energetyczne, spółki zajmujące się transmisją gazu, sprzedażą ropy, a także takie dziedziny jak szeroko rozumiana medycyna, farmacja, żywność, logistyka transport" - powiedziała Emilewicz.

Dodała, że ograniczenia dotyczące przejęć dotyczyć będą również branż związanych z "operacjami na dużych danych" oraz z telekomunikacją.
Emilewicz, zapytana o możliwość blokowania przejęć spółek notowanych na GPW, powiedziała: "Tego typu rozwiązań jeszcze nie mamy. Zapisów dotyczących GPW nie ma".

Rząd przygotowuje projekt ograniczający możliwości przejmowania firm ze strategicznych branż przez podmioty spoza Unii Europejskiej. Projekt ma być przyjęty przez rząd w przyszłym tygodniu.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: akcjonariusz 23.04.2020r. 21:21
znaczy że przejmą nas europejskie firmy w domyśle Niemcy, no to faktycznie dbamy o swoje...
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 24-04-2020r. 08:05 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE