ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obajtek: PKN Orlen musi stale myśleć o procesach akwizycyjnych
05.02.2020r. 13:23

PKN Orlen buduje multienergetyczny koncern i musi stale myśleć o wszelkich procesach akwizycyjnych - uważa prezes Orlenu Daniel Obajtek. Nie odniósł się do medialnych spekulacji o możliwości przejęcia PGNiG.
"Powinniśmy budować multienergetyczny koncern i go budujemy. W tym kontekście są nasze plany przejęcia Lotosu czy Energi. Taka firma jak nasza zawsze musi myśleć o wszelkich procesach akwizycyjnych" - powiedział dziennikarzom prezes Obajtek.

"Ale o tym, jaki będzie kierunek obrany w budowie tego koncernu, będziemy informować później" - dodał.

Prezes nie chciał odnieść się do medialnych spekulacji dotyczących możliwości przejęcia PGNiG przez Orlen.
Daniel Obajtek, pytany o możliwości weryfikacji planów budowy opalanego węglem bloku energetycznego C w Ostrołęce na blok gazowy, powtórzył, że decyzje będą podejmowane po przejęciu Energi.

"Energa jest komplementarna z naszą strategią. Wszelkie plany inwestycyjne będą przez nas bardzo mocno weryfikowane, na pewno będziemy się starać iść z duchem naszej strategii" - powiedział prezes Orlenu.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wujo 05.02.2020r. 22:27
Tak naprawdę najbardziej multienergetyczny PKN bylby wtedy gdyby przejął PGG. I byłoby czym w Ostrołęce palić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE