ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen do końca IX przedstawi KE warunki zaradcze dot. rozmów o przejęciu Lotosu
03.09.2019r. 17:07

PKN Orlen do końca września przedstawi Komisji Europejskiej warunki zaradcze dot. rozmów o przejęciu Lotosu przez Orlen - poinformował we wtorek prezes Daniel Obajtek.
"Rozmawiamy z Komisją Europejską, a także z naszą konkurencją, jesteśmy w drugiej tzw. pogłębionej fazie negocjacji ws. zgody na połączenie Orlenu z Lotosem. Pod koniec miesiąca złożymy do Komisji Europejskiej warunki zaradcze, które nie spowodują, że transakcja stanie się dla nas nieopłacalna i które zapewnią sprawny przebieg procesu" - powiedział dziennikarzom podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes Obajtek.

Nie wykluczył, że w celu uzyskania decyzji KE ws. połączenia, konieczne będzie pozbycie się części aktywów, ale zaznaczył, że niekoniecznie musi to oznaczać ich sprzedaż.

"Trwają rozmowy. Nie oznacza to, że będziemy musieli sprzedać cześć naszych aktywów. Możliwe są inne różne rozwiązania np. zamiana aktywów" - powiedział prezes PKN Orlen.
PKN Orlen informował na początku sierpnia, że Komisja Europejska wszczyna szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie planowanego przejęcia Lotosu przez PKN Orlen.

Jak wówczas podawano, grupa liczy, że dalsze rozmowy z Komisją Europejską w sprawie przejęcia Grupy Lotos pozwolą na wypracowanie optymalnych rozwiązań na rynku w kontekście jego konkurencyjności. Komisja ma podjąć decyzję w sprawie przejęcia do 13 grudnia.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE