ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen zakłada, że decyzja KE ws. fuzji z Lotosem będzie do końca roku
19.07.2019r. 13:46

PKN Orlen zakłada, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie połączenia z Grupą Lotos zostanie podjęta do końca roku - poinformowali przedstawiciele grupy. Orlen spodziewa się, że 7 sierpnia KE wypowie się w sprawie złożonego wniosku o zgodę na koncentrację.
"Zakładamy, że decyzja Komisji Europejskiej będzie nam przekazana jeszcze w tym roku" - powiedział na konferencji prasowej Wiesław Protasewicz, członek zarządu ds. finansowych.

PKN Orlen złożył 3 lipca wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos. Wniosek zainicjował formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji.

Z harmonogramu wynika, że do 7 sierpnia KE powinna zająć oficjalne stanowisko w sprawie wniosku.

"Pierwsza decyzja Komisji jest planowana na 7 sierpnia" - powiedział jeden z przedstawicieli grupy Orlen podczas telekonferencji.
Z wypowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że wtedy zakończy się pierwsza faza postępowania i Komisja może albo podjąć już ostateczną decyzję w sprawie zgody na koncentrację, albo zdecydować o przejściu do drugiej fazy.

"Z naszej perspektywy, w oparciu o fazę prenotyfikacyjną i dialog z Komisją, spodziewalibyśmy się, że (...) ostateczna zgoda, prawdopodobnie warunkowa, jest nadal osiągalna. To ciągle nasz cel. Po otrzymaniu zgody bylibyśmy w stanie zamknąć transakcję do końca roku. Nasze plany się nie zmieniły" - powiedział jeden z przedstawicieli grupy podczas telekonferencji.

Zamiar przejęcia kontroli nad Grupą Lotos płocki koncern ogłosił pod koniec lutego 2018 roku.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE