ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron bliżej przejęcia farm wiatrowych
27.06.2019r. 22:32

Tauron Polska Energia chce przejąć kontrolę nad spółkami z grupy In.Ventus, do których należy kilka farm wiatrowych w Polsce, wynika z informacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Jak poinformował UOKiK do urzędu 26 czerwca wpłynął wniosek Taurona Polska Energia w sprawie zamiaru przejęcia kontroli nad spółkami In.Ventus z siedzibami w Poznaniu i Wrocławiu.

Przejęcie kontroli przez Tauron Polska Energia ma nastąpić za pośrednictwem specjalnie powołanej do tego celu spółki celowej TEC1 poprzez przejęcie ogółu praw i obowiązków spółek In.Ventus od ich jedynego komplementariusza In.Ventusspółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu.
In.Ventus to grupa spółek specjalizujących się w rozwoju projektów farm wiatrowych w systemie "pod klucz" i zarządzaniu nimi. W Polsce do grupy należa farmy wiatrowe: Dobrzyń, Gołdap, Inowrocław, Mogilno i Sniatowo, o łącznej mocy 184 MW.

W 2017 roku Tauron Sprzedaż wypowiedział długoterminowe umowy na zakup zielonych certyfikatów spółkom z grupy In.Ventus. W związku z czym spółki te wtoczyły też Tauronowi pozwy o zapłatę odszkodowania oraz o ustalenie odpowiedzialności za szkody, które mogą wyniknąć w przyszłości z czynów niedozwolonych, w tym z czynów nieuczciwej konkurencji. Jednak w październiku ubiegłego roku Tauron otrzymał zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji w sprawie nabycia pięciu farm wiatrowych należących do grupy In.Ventus .

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: As 28.06.2019r. 08:01
I teraz Tauron zaplaci odszkodowanie w cenie zakupu tych farm...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE