ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia i Wind Power mają zgodę UOKiK na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy
05.03.2019r. 15:19

Polenergia i Wind Power mają bezwarunkową zgodę prezesa UOKiK na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy - podała Polenergia w komunikacie. Był to jeden z warunków zawarcia umowy sprzedaży udziałów w projekcie morskiej farmy wiatrowej.
W grudniu 2018 roku Polenergia informowała o zawarciu z Wind Power przedwstępnej warunkowej umowy zbycia 50 proc. udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, za łączną bazową cenę sprzedaży udziałów 33,35 mln zł.

Drugim warunkiem miało być uzyskanie prawomocnej rejestracji przez Sąd Rejestrowy uchwały w przedmiocie przekształcenia spółki Polenergia Bałtyk I ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Jak ustaliły wcześniej spółki, spełnienie obu warunków zawieszających ma nastąpić przed 30 września 2019 roku. W przeciwnym wypadku - jak podały spółki - umowa przedwstępna ma zostać rozwiązana.

W ramach transakcji, Polenergia i Wind Power planowały także zawarcie innych umów dotyczących określenia praw i obowiązków stron jako wspólników spółki Polenergia Bałtyk I oraz zasad realizacji projektu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE