ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ będzie negocjował z India Power w sprawie sprzedaży aktywów w Bułgarii
03.12.2018r. 13:55

CEZ zamierza negocjować z India Power w sprawie sprzedaży swoich bułgarskich aktywów - podała spółka w komunikacie. Jednocześnie czeski koncern poinformował, że umowa sprzedaży zawarta w lutym z bułgarską firmą Inercom pozostaje w mocy.
W komunikacie dodano, że 30 listopada upłynął termin spełnienia warunków umowy z Inercom (nie podano o jakie warunki chodzi). W związku z tym CEZ zamierza rozpocząć równoległe negocjacje z India Power, które potwierdziło zainteresowanie wystawionymi na sprzedaż aktywami.

Bułgarskie aktywa CEZ obejmują firmę dystrybuującą energię do ponad trzech mln mieszkańców kraju, firmę handlującą energią oraz nieliczne aktywa wytwarzające prąd z odnawialnych źródeł.
CEZ nie opublikował wartości lutowej umowy z Inercom. Agencja Reuters, powołując się na osoby zbliżone do transakcji, podała, że kontrakt opiewa na około 300 mln euro.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE