ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen spodziewa się przejąć 100 proc. akcji Unipetrolu do końca października
20.07.2018r. 10:05

PKN Orlen spodziewa się przejąć 100 proc. akcji Unipetrolu do końca października - poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji.
W czwartek Unipetrol poinformował, że PKN Orlen złożył wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia Unipetrolu, w związku z planowanym przymusowym wykupem akcji czeskiej spółki.

"Mamy nadzieję, że walne odbędzie się do końca sierpnia. Zakładamy, że przejmiemy 100 proc. Unipetrolu do końca października" - powiedział dyrektor Orlenu, Rafał Warpechowski, podczas piątkowej telekonferencji.

Podtrzymał, że celem Orlenu jest wycofanie akcji Unipetrolu z obrotu na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Czeski Bank Narodowy zgodził się 20 czerwca na przeprowadzenie przez PKN Orlen wykupu wszystkich akcji Unipetrolu należących do akcjonariuszy mniejszościowych. Orlen zaoferuje w wykupie cenę 380 CZK za jedną akcję.

Przymusowemu wykupowi podlegać będzie 10.827.673 akcje, reprezentujące ok. 5,97 proc. kapitału zakładowego Unipetrolu.

Obecnie PKN Orlen ma 94,03 proc. akcji Unipetrolu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE