ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dominika Kulczyk inwestycję w Polenergię traktuje długofalowo, nie odpowie na wezwanie
04.07.2018r. 10:21

Dominika Kulczyk, która stała się większościowym udziałowcem Polenergii, inwestycję w spółkę traktuje długofalowo, bierze na siebie rolę inwestora strategicznego i nie planuje odpowiadać na ogłoszone przez PGE wezwanie do sprzedaży akcji Polenergii - poinformował Kulczyk Investments w komunikacie.
Spółka podała, że Kulczyk Investments oraz Sebastian Kulczyk nie posiadają już - bezpośrednio ani pośrednio - akcji Polenergii, natomiast na skutek pośredniego nabycia akcji spółki 50 proc. próg przekroczyła Dominika Kulczyk, która stała się tym samym podmiotem pośrednio dominującym wobec Polenergii.

"Polenergia jest dla rodziny Państwa Kulczyk inwestycją długoterminową, w związku z tym nie zamierzają odpowiedzieć na ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji" - napisano w komunikacie prasowym Kulczyk Investments.

"Będę kontynuować plan mojego ojca, który z Polenergii chciał uczynić największą, prywatną grupę energetyczną w Polsce. Stawiam na energetykę odnawialną, dlatego traktuję tę spółkę jako aktywo strategiczne i długoterminowe" - dodała, cytowana w komunikacie, Dominika Kulczyk.

Poinformowała, że podążając śladami ojca, planuje rozwijać projekty biznesowe z obszarów energetyki odnawialnej oraz infrastruktury w Europie i Afryce, chce rozwijać projekty z obszaru energetyki wiatrowej lądowej i morskiej i ma ambicje, aby Polenergia stała się liderem rynku w obszarze energetyki odnawialnej.
Pod koniec maja PGE wezwało do sprzedaży 45.443.547 akcji Polenergii, stanowiących 100 proc. kapitału i głosów na WZ, po 16,29 zł za papier. Zapisy w wezwaniu potrwają od 13 lipca do 20 września.

Na dzień ogłoszenia wezwania PGE ani jego podmioty zależne nie posiadały akcji Polenergii.

Wzywający zamierza nabyć akcje, pod warunkiem, że co najmniej 29.992.741 akcji, tj. co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji, zostanie objętych zapisami w wezwaniu.

PGE podał w wezwaniu, że jego ogłoszenie w opinii wzywającego stanowi najbardziej transparentny sposób przedstawienia intencji oraz pozwala na rozpoczęcie rozmów z akcjonariuszami Polenergii.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE