ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen analizuje możliwość przymusowego wykupu akcji Unipetrol
26.04.2018r. 12:38 26.04.2018r. 09:54

PKN Orlen składa się ku przeprowadzeniu przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy czeskiego Unipetrolu - poinformował na czwartkowej telekonferencji Wiesław Protasewicz, członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen.
"PKN Orlen skłania się ku decyzji o przeprowadzeniu przymusowego wykupu. Jak podejmiemy w tej sprawie decyzję poinformujemy o tym w odpowiednich komunikatach" - powiedział Protasewicz.

Piotr Kearney, szef działu fuzji i przejęć w PKN Orlen, mówił wcześniej w trakcie telekonferencji z analitykami, że celem strategicznym grupy jest przejęcie pełnej kontroli nad Unipetrolem.

"(...) Analizujemy możliwość przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. Poinformujemy o naszych decyzjach" - powiedział Kearney.

W zakończonym w lutym wezwaniu na akcje Unipetrolu, ogłoszonym przez PKN Orlen, płocki koncern kupił 31,05 proc. akcji czeskiej spółki. Obecnie ma 94 proc. akcji Unipetrolu.
PKN Orlen informował wcześniej, że jego zamiarem jest wycofanie akcji Unipetrolu z obrotu na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz ewentualne przeprowadzenie wykupu akcji przez PKN Orlen od akcjonariuszy mniejszościowych Unipetrol.

"Zakładamy, że cena w wykupie byłaby taka sama jak w czasie wezwania" - powiedział Protasewicz.Dodał, że spółka chciałaby ogłosić decyzję w pierwszym półroczu. Będzie też rozmawiać w tej sprawie z Narodowym Bankiem Czeskim.

Cena za jedną akcję Unipetrol w wezwaniu wynosiła 380,00 CZK.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE