ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W wezwaniu na akcje Unipetrolu zgłoszono do sprzedaży 31,05 proc. papierów spółki
06.02.2018r. 18:03

W wezwaniu na akcje Unipetrolu, ogłoszonym przez PKN Orlen, zgłoszono do sprzedaży papiery stanowiące 31,05 proc. kapitału zakładowego czeskiej spółki - podał PKN Orlen w komunikacie.
Zgodnie z komunikatem, w momencie rozliczenia nabycia akcji udział PKN Orlen w kapitale zakładowym, jak i w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Unipetrolu przekroczy 90 proc. Zapisy trwały od 28 grudnia 2017 roku do 30 stycznia 2018 roku.

W informacji podano, że obecnie PKN Orlen posiada 114.226.499 akcji Unipetrolu, stanowiących 62,99 proc. kapitału zakładowego oraz tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu spółki.
Rozliczenie transakcji w ramach wezwania planowane jest do 23 lutego 2018 roku.

"Oferta jest przeprowadzana z zamiarem ewentualnego wycofania akcji Unipetrol z obrotu na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz ewentualnego przeprowadzenia wykupu akcji przez PKN Orlen od akcjonariuszy mniejszościowych Unipetrol" - podano w komunikacie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE