ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE ogłosi wezwanie do sprzedaży 66 proc. akcji Kogeneracji
20.12.2017r. 11:32

Polska Grupa Energetyczna ogłosi wezwanie do sprzedaży 66 proc. akcji Kogeneracji - poinformowała PGE w komunikacie
"19 grudnia 2017 r. zarząd przyjął kierunkowe założenia dotyczące wezwania na akcje ZEW Kogeneracja. Wezwanie zostanie ogłoszone na 66 proc. akcji spółki, w terminach przewidzianych prawem" - podała PGE.

Wcześniej wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek nie wykluczał, że możliwe byłoby wezwanie na 100 proc. akcji Kogeneracji.

W listopadzie PGE sfinalizowała transakcję przejęcia aktywów EDF w Polsce za ok. 4,27 mld zł. Transakcją objęte zostały Elektrownia Rybnik na Śląsku, osiem elektrociepłowni w największych polskich aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław oraz Kraków, i blisko 400 km sieci ciepłowniczych.
Zobowiązaniem wynikającym z przepisów prawa jest konieczność ogłoszenia przez PGE wezwania (do 66 proc. kapitału) na akcje ZEW Kogeneracja, wchodzącej w skład przejętych aktywów EDF Polska. PGE ma obowiązek ogłosić wezwanie w ciągu 3 miesięcy po zamknięciu transakcji.

W związku z pośrednim nabyciem akcji Kogeneracji (po przejęciu aktywów EDF) PGE jest właścicielem 50 proc. plus 1 akcja oraz posiada 50 proc. plus 1 głos na WZ Kogeneracji.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE