ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME nie prowadzi analiz dotyczących połączenia PKN Orlen i Lotosu
04.12.2017r. 11:19

Ministerstwo Energii nie prowadzi analiz dotyczących połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos - poinformował wiceminister energii Michał Kurtyka w odpowiedzi na interpelację poselską.
"W odpowiedzi na interpelację Grupy Posłów z dnia 9 listopada 2017 r w sprawie ewentualnego połączenia spółek PKN Orlen i Grupa Lotos uprzejmie informuję, iż Ministerstwo Energii nie prowadzi analiz dotyczących połączenia ww. podmiotów" - napisał wiceminister energii.

Spekulacje o możliwości połączenia PKN Orlen i Lotosu pojawiają się od dłuższego czasu. Ostatnio mówił o tym pod koniec października wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński, który zaznaczył jednak, że nie ma kierunkowych decyzji w tej sprawie. Dwa lata temu o rozpoczęciu analiz nad ewentualną fuzją informował ówczesny minister skarbu Dawid Jackiewicz.
O fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos nie ma też mowy w przyjętym w zeszłym tygodniu przez rząd dokumencie "Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym". Wynika z niego, że obie spółki mają się skupić na swojej podstawowej działalności, czyli produkcji oraz obrocie paliwami. Jak powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, w przypadku PKN Orlen przez "działalność podstawową" rozumie się też działalność zakładów chemicznych Anwil we Włocławku, należących do płockiego koncernu.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: WD 05.12.2017r. 10:57
To szkoda, że nie prowadzi ....
Każdy rok opóźnienia to wielkie straty ....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE