ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nic nie stoi już na przeszkodzie w przejęciu polskich aktywów EDF przez PGE
31.10.2017r. 18:11

PGE poinformowało, że 27 października spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające transakcji sprzedaży aktywów EDF w Polsce na rzecz spółki. Wyznaczono też termin transakcji.
31 października PGE otrzymało powiadomienie od spółek EDF o nie skorzystaniu z prawa pierwokupu przez Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, prawnego następcy Agencji Nieruchomości Rolnych - poinformowała spółka.

Wcześniej, EDF otrzymał już zgody odpowiednich władz rządowych we Francji. PGE otrzymało zgodę na przeprowadzenie transakcji od Ministra Energii oraz uzyskało warunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Wobec spełnienia wszystkich warunków zawieszających termin zamknięcia transakcji na podstawie Warunkowej Umowy Sprzedaży Akcji to 13 listopada 2017 r. - podało PGE w swoim komunikacie.

Informacja o przeniesieniu akcji nabywanych spółek i o zakończeniu procesu przejęcia aktywów EDF w Polsce zostanie przekazana odrębnymi raportami bieżącymi Spółki.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Pytia 01.11.2017r. 08:19
Coś mi się wydaje, że PGE się niedługo udławi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE