ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ bliżej sprzedaży elektrowni w Bułgarii
31.10.2017r. 12:36

Czeska grupa energetyczna CEZ poinformowała wyborze oferty w ramach przetargu na sprzedaż należącej do niej elektrowni węglowej w Bułgarii.
CEZ poinformował, że wybrał złożoną przez bułgarską firmę SIGDA OOD ofertę zakupu elektrowni węglowej Warna. Elektrownia o mocy 1260 MW (6 x 210 MW) jest wyłączona z eksploatacji od początku 2015 roku ze względu na unijne wymagania środowiskowe.

Grupa CEZ jest właścicielem 100 proc. udziałów w elektrowni Warna od października 2006 roku, kiedy to Czesi kupili elektrownię od bułgarskiego skarbu państwa za 206 mln euro.
Spółka nie ujawniła kwoty za jaką sprzeda elektrownię wyjaśniając, że zostanie ona ustalona przed zamknięciem transakcji, na podstawie poziomu kapitału obrotowego. Transakcja wymaga jeszcze zgody bułgarskiego organu antymonopolowego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE