ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Warunki kupna aktywów EDF przez PGE nie zaskakują
19.05.2017r. 12:48

Szczegóły transakcji nabycia aktywów EDF przez PGE wpływają pozytywnie na postrzeganie PGE, ale nie stanowią zaskoczenia dla rynku - uważa Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK. W piątek o godz. 12:41 akcje PGE rosną o 2,27 proc. do 11,24 zł.
PAWEŁ PUCHALSKI, ANALITYK DM BZWBK:

"Transakcja pozytywnie wpływa na postrzeganie PGE, ale trudno mówić o jakimś zaskoczeniu dla rynku, ponieważ wyceny nie różnią się znacznie od oczekiwań. Cena wydaje się być rozsądną z uwagi na fakt, że EBITDA aktywów EDF przekracza 1 mld zł.

Najważniejsze, że przejmowane aktywa będą wspierać wyniki grupy PGE.

Kluczowa kwestia to CAPEX - Ministerstwo Energii informowało o możliwości rewizji planów +capexowych+, ale nie znamy szczegółów tych planów"
KRZYSZTOF KUBISZEWSKI, ANALITYK TRIGON DM:

"PGE podała, że skonsolidowana EBITDA przejmowanych aktywów za 2016 r. wyniosła 1,1 mld zł. To implikowałoby wskaźnik EV/EBITDA w okolicach 4,1x bez uwzględnienia przyszłych nakładów inwestycyjnych na modernizację kupowanych aktywów.

W praktyce 1,1 mld zł to EBITDA skonsolidowana co oznacza, że prawdopodobnie uwzględnia 100 proc. EBITDA Kogeneracji o wartości 351 mln zł (EDF posiada jednak jedynie 51 proc. udziałów w KGN).

Na obecnym etapie, nie wiemy z czego dokładnie składa się EBITDA, a więc trudno oceniać, czy cena przejmowanych aktywów jest dobra czy zła. Trzeba poczekać na konferencję spółki".
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 19.05.2017r. 13:30
Tydzień temu były po 12,51!!! Powinny być po 20 jak dawniej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE