ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tobiszowski: pojawia się silny podmiot na polskim rynku węgla kamiennego
31.03.2017r. 15:04

Po połączeniu Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą, na polskim rynku węgla kamiennego pojawia się silny podmiot - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
"Nie ulega żadnej wątpliwości, że z dniem dzisiejszym kończy się historyczny, szczególny proces w sektorze węgla kamiennego. Po powołaniu Polskiej Grupy Górniczej w zeszłym roku i po zbudowaniu biznesplanu i podpisaniu porozumienia w JSW, dopinamy kolejny etap, który porządkuje nam strukturę organizacyjną w polskim sektorze węgla kamiennego - łączymy Katowicki Holding Węglowy z Polską Grupą Górniczą i pojawia się silny podmiot węgla kamiennego na polskim rynku" - powiedział Tobiszowski.

Wyjaśnił, że w 2013 r. na kongresie w Katowicach środowisko polityczne PiS ogłosiło plan i program dla górnictwa, "mówiąc o synergii energetyki i sektora węgla kamiennego".

"I z tym (...) programem weszliśmy w budowę ministerstwa energii i w proces restrukturyzacji, okres reformy polskiego górnictwa" - dodał. Według niego stabilność w sektorze węgla kamiennego jest fundamentem planowania i funkcjonowania silnej energetyki i bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Tobiszowski zapewnił o biznesowej budowie PGG. Wiceminister mówił też o planowaniu, ile węgla jest potrzebne na polskim rynku, a także o planowaniu inwestycyjnym, które mówi o tym, że węgiel będzie wydobywany "pod klienta, ilościowo i jakościowo".

"To jest m.in. synergia i budowa kopalń zespolonych. To są m.in. inwestycje oparte na biznesplanie, że każda ściana wydobywcza ma swoje założenia biznesowe" - powiedział.

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Wiarus 31.03.2017r. 22:29
Mocny - to znaczy, że zyski będą gigantyczne - czy się mylę?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: smerf 02.04.2017r. 10:22
Oczywiście ceny węgla ustali się tak by kopalnie miały zysk nie robiąc porządków na kopalniach. To przełoży się na... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 02.04.2017r. 11:00
PGG to "silny" kolos na glinianych nogach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Duster 03.04.2017r. 07:14
Już szykują mały miliard zł na dofinansowanie "silnego podmiotu" w tym roku?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Bogd6789 03.04.2017r. 17:40
Bardzo silny czyli palenie opon przez górników w Warszawie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE