ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Deklarowany udział PGNiG Termika w procesie przejmowania od EDF aktywów wynosi 30 proc.
08.03.2017r. 12:28

Deklarowany udział PGNiG Termika w procesie przejmowania od EDF aktywów, to 30 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes PGNiG Piotr Woźniak.
"Nasz deklarowany udział jest na poziomie 30 proc."- powiedział. Dodał, że jeszcze jeden z konsorcjantów ma również 30 proc., a pozostali dwaj po 20 proc.

Prezes poinformował, że nie ma póki co ustaleń co do podziału poszczególnych składników majątku EDF Polska.

Pod koniec stycznia spółki Energa, Enea, PGE i PGNiG Termika podpisały porozumienie (memorandum of understanding) z EDF dotyczące prowadzenia negocjacji w sprawie kupna aktywów EDF w Polsce oraz badania due diligence w tym zakresie.
Transakcja obejmowałaby nabycie wszystkich akcji EDF w EDF Polska, która jest właścicielem w szczególności czterech elektrociepłowni: Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń oraz sieci dystrybucji ciepła w Toruniu, Elektrowni Rybnik oraz nabycie wszystkich akcji EDF w ZEC Kogeneracja, która jest właścicielem czterech elektrociepłowni: Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oceniał niedawno, że do podpisania umowy przejęcia aktywów od EDF Polska przez PGE, Eneę, Energę i PGNiG Termika może dojść w drugim kwartale 2017 roku, w kwietniu lub maju.

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: a energetyk 50 - 08.03.2017r. 15:22
Termika aż 30% !!!??? To inne spółki jak np. PGE Energa nie widzą perspektyw w rozwoju kogeneracji ????
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Algaz 08.03.2017r. 17:46
Wsparcie kogeneracji wygasa w 2018 r.Z całkowitą pewnością można powiedzieć,że obecny rząd nie zdąży (nie chce)z... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 09-03-2017r. 15:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: obserwator 08.03.2017r. 20:57
Dziś ustawa to 2 góra 3 dni, jak z wycinką drzew. Więc jak nie zdąży? Zdąży !!!!
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 09-03-2017r. 09:23 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wojtuś 08.03.2017r. 21:20
Termika powinna mieć przynajmniej 51%
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE