ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
15.09.2010r. 14:07

Śp. prof. dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego w jak trudnym położeniu znajduje się polska infrastruktura a energetyka zwłaszcza. I nie chodzi tu o jakiś zwyczajny jednowymiarowy problem tylko o prawdziwy, wielowymiarowy kryzys o bardzo skomplikowanych składowych.
16.08.2010r. 12:13

O polskim prawie energetycznym, prywatyzacji i konsultacjach ze związkami zawodowymi, z przewodniczącym Zrzeszenia
Związków Zawodowych Energetyków Januszem Śniadeckim - rozmawia Szymon Nowakowski.
21.04.2010r. 11:44

Realizowane w ostatnich latach badania opinii wskazują, że polskie społeczeństwo dość sceptycznie odnosi się do planowanego przez rząd procesu prywatyzacji. Jednocześnie przedsiębiorstwa energetyczne stoją przed koniecznością wdrożenia transparentnej polityki cenowej dla klientów biznesowych i gospodarstw domowych. Konieczne jest zatem jak najszybsze wdrożenie procesów komunikowania zmian, zarówno skierowanych do wewnątrz, jak i na zewnątrz sektora.
Autorzy: Lidia Cieślak - Dyrektor działu Industry&Governmental Relations, Iwona Kubicz - Dyrektor działu Research & Publications; On Board PR Ecco International Communications Network
09.03.2010r. 12:01

Raport z badań opinii wraz z komentarzem z rynków zagranicznych:niemieckiego, holenderskiego, czeskiego i brytyjskiego. Aż 65% Polaków uważa, że przedsiębiorstwa energetyczne powinny być własnością Skarbu Państwa. Według 23% społeczeństwa powinny one należeć do prywatnych inwestorów z Polski, a 14% najchętniej widziałaby je w rękach pracowników firm energetycznych. Tylko 7% respondentów uważa, że przedsiębiorstwa energetyczne powinny być własnością prywatnych inwestorów z zagranicy.
On Board Public Relations
01.10.2009r. 13:04

Bezpieczeństwo dostaw energii jest - zdaniem NIK - zagrożone, bo pogarsza się stan techniczny infrastruktury energetycznej. Budowaniu nowych sieci oraz remontom istniejących przeszkadzają biurokratyczne procedury. Istnieje ryzyko, że spółki elektroenergetyczne będą niezdolne do zapewnienia ciągłości i niezawodności dostaw prądu. Takie są konkluzje raportu NIK, która sprawdzała proces restrukturyzacji elektroenergetyki w latach 2005-2008.
NIK
29.04.2009r. 11:07

W dniu 24.04. 2009 MSP rozstrzygnęło przetarg na wybór doradcy ds. przeprowadzenia procesu prywatyzacji dwóch kopalń węgla brunatnego oraz procesu sprzedaży pozostałych jeszcze w Skarbie Państwa akcji ZE PAK. Mamy tu prywatyzację o strategicznym znaczeniu dla Polski i logicznym byłoby, aby dokumentacja przetargowa takiego procesu była przygotowana z najwyższą starannością.
Autor: Piotr Syryczyński
15.04.2009r. 12:30

prof. dr hab. inż Jan Popczyk, Politechnika Śląska w Gliwicach
Nie można mieć na początku 2009 r. złudzeń, że w Polsce rząd, o liberalnej orientacji, w każdym razie w sferze hasłowej, chce konkurencji na rynku energii elektrycznej i potrafi ją wyegzekwować.
(„Nowa Energia” - nr 1/2009)
02.04.2009r. 12:43

Konkurencja musi być postrzegana w perspektywie długofalowej oraz na obszarze rynku, jaki powoli tworzą państwa członkowskie UE. Z tej perspektywy i przy obecnym stopniu koncentracji, racja stanu krajów europejskich wymaga tworzenia oligopolistycznych firm i takie firmy powstają także w krajach, które dołączyły do "starych" krajów UE, w tym w Polsce.
Autorzy: Włodzimierz Lewandowski, Dariusz Skiba
30.03.2009r. 10:42

Jerzy Łaskawiec
Wszyscy wiemy, że stan techniczny polskich elektrowni jest wysoce niezadawalający. Wynika on z faktu, że ponad 60 proc. z nich zostało zbudowanych w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia. Zostały więc zaprojektowane jeszcze 10 lat wcześniej, zgodnie z zasadami wtedy obowiązującymi, to jest bez instalacji odpowiadającej dzisiejszym i przyszłym standardom...
( "Energia. Poradnik producenta i użytkownika" - marzec 2009)
03.03.2009r. 13:12

Rozmowa z Joanną Schmid, wiceministrem Skarbu państwa
(„Polska Energia”)cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE