ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrzekształcenia własnościowe
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
13.09.2011r. 14:55

Jerzy Łaskawiec
My obserwatorzy (często zwykli kibice) sceny energetycznej byliśmy jeszcze całkiem niedawno pewni, że na naszych oczach następuje długo oczekiwany start „wielkiego programu - budowy i modernizacji energetyki polskiej”. Ogłoszone zamiary wielkich grup energetycznych okazały się jednak chwytem reklamowym stosowanym przed spodziewaną ich dalszą prywatyzacją...
("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - nr 7-8/2011)
13.06.2011r. 14:13

Rynek firm energetycznych jest bardzo atrakcyjny inwestycyjnie, o czym świadczyć może liczba przejęć i fuzji. O sytuacji w sektorze możemy przeczytać w raporcie „Power Deals Annual Review 2010”, przygotowanym przez PricewaterhouseCoopers.
Autor: Włodzimierz Lewandowski - PGE Polska Grupa Energetyczna SA ("Pod Parasolem" - nr 5/2011)
08.06.2011r. 13:38

Niniejszy raport jest pierwszym dokumentem, który stara się w sposób syntetyczny przedstawić pozycję konsumenta na rynku energii elektrycznej. Budowa tego rynku trwa nie tylko w Polsce ale równolegle również w całej Unii Europejskiej.
26.03.2011r. 14:48

W świetle zarówno toczących się, jak i planowanych zgodnie z "Planem Prywatyzacji na lata 2008-2011", procesów prywatyzacyjnych spółek Skarbu Państwa oraz inicjatyw prywatyzacyjnych podejmowanych przez jednostki samorządu terytorialnego - procesów w obydwu przypadkach dotyczących w dużej mierze spółek z sektora energetycznego - niezwykle istotnym zagadnieniem jest kwestia dopuszczalności nakładania na nabywców akcji lub udziałów prywatyzowanych spółek zobowiązań o charakterze inwestycyjnym lub socjalnym.
Autorzy: Łukasz Karpiesiuk - doradca podatkowy, associate w kancelarii Baker & McKenzie, Dr Kamila Tarnacka - radca prawny, partner kancelarii Baker & McKenzie
21.02.2011r. 14:49

prof. dr hab. inż Jan Popczyk, Politechnika Śląska w Gliwicach
Z bardzo dużym prawdopodobieństwem 2010 rok zapisze się w historii polskiej elektroenergetyki jako „czarny” rok weryfikacji przedsiębiorstw elektroenergetycznych przez inwestorów. W szczególności jest to weryfikacja odwlekania w czasie prywatyzacji tych przedsiębiorstw, a z drugiej strony ich konsolidowania.
28.01.2011r. 20:09

Rząd chce, by EDF przejął całą grupę Enea, do której należy również Elektrownia Kozienice. Budzi to wielkie emocje wśród załogi. Dziennik "Echo dnia" ujawnia kulisy przyszłej transakcji, która według gazety kryje w sobie ogromną tajemnicę.
("Echo dnia")
19.01.2011r. 14:23

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Szybki postęp w rozwoju Internetu powoduje, że realne życie przenosi się coraz bardziej do przestrzeni wirtualnej. Powszechne stają się narzekania rodziców, że ich nastoletnie pociechy nie odróżniają realnego życia od Wirtualu. Co więcej, liczy się tylko to, co jest w przestrzeni wirtualnej.
("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - nr 12/2010)
25.10.2010r. 10:52

prof. dr hab. inż Jan Popczyk, Politechnika Śląska w Gliwicach
W artykule przedstawia się propozycję obywatelskiego programu "Rozwój energetyki OZE/URE w warunkach kryzysu inwestycyjnego w energetyce WEK". Podstawę tej propozycji autor upatruje we wszystkich dotychczasowych publikacjach Działu Profesorskiego (publikacje Członków Działu, w szczególności "startowe", jak również Publikacje Partnerskie).
(Dział Profesorski Klastra 3x20)
25.10.2010r. 10:38

Dlaczego tylko jedyną szansą rozwoju polskich spółek ma być międzynarodowy kapitał? Zaprzecza to przecież prowadzonej polityce innych państw. Konkurujący na naszym rynku sektor branży energetycznej w procesie prywatyzacji polskich spółek jest reprezentowany w znakomitej większości przez kapitał państwowy, czyli skarbu obcych państw, a nie prywatny.
Autor: Zrzeszenie Związków Zawodowych Energetyków
06.10.2010r. 08:51

Obecnie trwa debata na temat kupna (prywatyzacji?) spółki ENERGA przez spółkę PGE, których większościowym udziałowcem jest MSP. Wypowiedzi z różnych stron w danym temacie dzielą się na: obrońców interesów obywateli, obrońców interesów biznesowych, pragmatyków i obrońców z zakresu prawa oraz obrońców liberalnej filozofii rynku.
Autor: Janusz Śniadeckicire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE